Viena iš naujesnių tradicijų vestuvėse – gintaro dulkių ritualas. Ši apeiga kilo iš pagonių, kuomet gintaro dulkės buvo aukojamos metant į laužą ir mintyse sugalvojant slapčiausius troškimus. Dabar ši graži tradicija populiarėja ir vestuvių metu.

Jaunavedžiai (arba visi svečiai) po saują dulkių metą į laužą linkėdami naujai šeimai gražiausių žodžių: darnos, meilės, atžalų ir visko, ko reikia šeimyniniame gyvenime.

Gintaras – tai mūsų šalies ir visos Baltijos jūros pasididžiavimas. Jau nuo seno gintaras buvo laikomas magišku ir turinčiu neįtikėtinų galių. Žmogus sugalvoja norą, ar palinkėjimą kitam žmogui, ir meta dulkes į laužą. Laužas gražiai ir stipriai užsiliepsnoja. Šis linkėjimų ritualas tinka per vestuves, laikrodžiui išmušus dvyliktą, gimtadienio šventėje, išleistuvių proga. Anot senolių išminties, vestuvių metu, jaunieji turi užkurti savo šeimos židinį, o visi artimieji gali pakurstyti, padėti jam įsiliepsnoti ir niekada neužgesti mesdami gintaro dulkes ir tardami šiltus žodžius. Gintaro dulkės Jūsų šventę padarys nepamirštamą!

Pagal tradicijas dulkes meta ir jaunieji ir svečiai, tačiau  šiuolaikinėje visuomenėje tradicijos keičiasi ir galima visaip tobulinti ir atnaujinti ceremoniją.

Informacija iš įvairių šaltinių.