Šitame straipsnyje yra surinkti įvairūs įdomūs faktai apie vestuves, skirtingų šalių vestuvių tradicijas ir kitos linksmos smulkmenėlės…

  1. Beveik visos nuotakos prie altoriaus eina besišypsančios, o tuo metu jaunikis stengiasi atrodyti rimtai.
  2. 20% moterų, sutikusios tekėti, svajoja susituokti tą pačią savaitę.
  3. Tradicija vykti į povestuvinę kelionė kilo visai neatsitiktinai, anksčiau norėdami susituokti žmonės turėjo vykti į kitą šalį. 
  4. Kenijoje, kad vyras pabūtų „moters kalyje“, jaunikis visą mėnesį privalėjo nešioti moteriškus rūbus, batelius ir aksesuarus.
  5. Anksčiau Europoje jaunosios tėvai iškepdavo pyragą, įdėdavo į molinį indą ir išmesdavo pro savo namų langą. Jeigu indas suduždavo į daug smulkių šukių, reikšdavo, kad dukros santuoka bus ilga ir laiminga.
  6. Pačios pigiausios vestuvės įvyko Indijos regione. Buvo išleista šiek tiek daugiau nei viena rupija. Bet šiame Indijos regione iškilmingos vestuvės yra draudžiamos.
  7. Viduramžiais Europoje ant nuotakos suknelės rankovių buvo užrišami „nuotakos kaspinai“, kurie turėjo jai atnešti laimę. Ši tradicija greitai išnyko. Tačiau šiais laikais kaspinų tradiciją prisiminėme ir kaspinais puošiame automobilius.
  8. Šiaurės Anglijoje buvo gaminami vestuviniai blyneliai, dalindavo juos į kelias dalis ir apmėtydavo jais jaunąja. Jei jauna mergina per vestuves suvalgydavo šį blynelį, buvo manoma, kad ji susapnuos savo būsimą vyrą.
  9. Didžiausią vestuvių patiekalą pasaulyje paruošė beduinai. Šis patiekalas buvo iš virtų kiaušinių, kuriuos sudėdavo į žuvį, žuvis dedama į vištą, višta – į kepta ėriuką, o keptas ėriukas – į keptą kupranugarį.
  10. Senovės Romoje jaunųjų nelaikė vyru ir žmona, kol jie tuo pačiu metu nesuvalgydavo torto. Iš čia ir kilo vestuvių tradiciją jauniesiems pjaustyti kartu tortą.

Informacija pagal www.viskasvestuvems.eu