Labiau už praeitį mane domina ateitis, nes joje ketinu gyventi“. (Fizikas Albertas Einšteinas).

Šitame straipsnyje trumpai papasakosime Jums apie tai, kaip Lietuvoje keičiasi vestuvių mada. Kitaip išsireiškus – kaip buvo anksčiau ir kaip dabar yra švenčiamos vestuvės. Aptarsime 2019 ir 2020 metų aktualijas. Pradėkime nuo istorijos.

Istorija ir patirtis

Villa TOP sodybos istorija prasidėjo 2008 metais. Kaip tik tais metais buvo labai populiari sąvoka „kaimo turizmas“. Neneigsime, kad ir Villa TOP sodyba pradėjo savo veiklą būtent tokiame stiliuje. Kad būtų lengviau įsivaizduoti apie ką kalbame – toliau pamėginsime sukurti kaimo turizmo sodybos vaizdą.

Kaimo turizmo sodyba

Kaimo turizmo sodyba – tai gamta, miškas, grynas oras, upelis, ežeras arba tvenkinys. Mediniai pastatai. Gėlės ir akmenys prie smėlio takelių, senoviniai lauko žibintai. Pavėsinės iš rastų ir dideli mediniai suolai. Minimaliai apdirbta mediena. Kartais net ir stogai iš šiaudų. Vienas iš būtiniausių dalykų – pirtis. Kaimo turizmo sodyba be geros pirties buvo tiesiog neįsivaizduojama. Lauke prie pirties – kubilas.

Sodybos interjeras – kuo arčiau „anų laikų“, tuo geriau. Sienos – būtinai rastai. Tiesiog šlifuoti ir dažyti (arba lakuoti) rastai. Ant sienų įvairiausi daiktai, ragai, džiovintos gėlės, vainikai. Daug įvairių rankdarbių. Baldai – taip pat rankų darbo ir pagrinde labai „stambaus kalibro“.

Apibendrinus – dėl to tas viskas ir vadinasi kaimo sodyba arba kaimo turizmo sodyba. Kitaip ir paprasčiau pavadinus – kaimas. Bet tas nėra blogai.

Laikui bėgant

Dauguma mūsų – miesto žmonės. Mes dirbame ir gyvename mieste. Mes labai mėgstame miestą, bet tuo pačiu nuo jo ir pavargstame. Tada bėgame ilsėtis į gamtą. Važiuojame į kaimą. Šventes švenčiame kaimo turizmo sodybose. Atrodo, kad viskas yra puiku. Taip, idėja yra labai gera. Duoti žmogui kaimo turizmą. Duoti visą kaimo sodybą. Pievas, medžius, švarų orą, pirtį, žvejybą, maistą ir vandenį. Tačiau vistiek kažko trūksta…

Maždaug 2010 metais lėtai prasidėjo „transformacijos“. Nedideli, bet gerai jaučiami pokyčiai. Žmonės pradėjo ieškoti prabangos ir miesto komforto kaimo turizmo sodybose. Skamba keistai, bet tas vyko mums prieš akis. Gamta, gražiai nušienauta pieva, jauki balta salė, patogūs kambariai su minkštomis lovomis. Internetas, televizija, projektorius, garso aparatūra…

Rastus pakeitė lygios baltos sienos. Pasikeitė stalai ir kėdės. Pradėjo formuotis griežtos aštrios ir tikslios formos. Pradėjo formuotis stilius…

„Kaimo turizmo sodybos“ tapo „šiuolaikinėmis sodybomis“

Prie sodybos komforto ir prabangos faktorių prisidėjo Amerika. Tas labai pasijautė 2014 metų pabaigoje. Pradėjo totaliai keistis vestuvių tradicijos. Buvusios kaimo turizmo sodybos turėjo pasiekti restoranų lygį. Furšetai, kėdžių užvalkalai, apvalūs stalai, svečių kortelės, dailios natūralios medžiagos servetėlės, šampano staliukai – kasdien kažkas naujo. Vienas iš esminių pokyčių – apsikeitimas pažadais (ceremonija) sodybos teritorijoje. Po 2015 metų Villa TOP sodyba pradėjo totaliai keistis. Juk reikia duoti tai ko nori žmonės.

Mada diktuoja tolimesnių veiksmų planą. Kartais situacijos yra tiesiog liūdnos. Tenka daryti „neįmanomus“ dalykus. Rekonstrukcijos – labai svarbus ir net būtinas dalykas. „Express“ remontai vykstantys kiaurą parą tapo Villa TOP sodybai įprastais dalykais. Šita „tradicija“ tęsiasi ir dabar. Kaskart kažkas naujo.

Nuo kaimo turizmo beveik nieko neliko. Nuo kaimo iki absoliučios prabangos per 4 metus. Greitai? – Taip. Bet tai tik pradžia. Patikėkite, toliau bus dar įdomiau ir gražiau.

Ateitis

Laikas keičia viską. Restorano lygis ir miesto komfortas gamtoje – geriausia ką galime pasiūlyti šiai dienai. Ateitis – absoliučiai švarus, tyras minimalizmas. Tik esminiai dalykai, kurie yra orientuoti pozityviai žmogaus nuotaikai formuoti. Aštrios linijos ir tikslios formos persipinančios su švelniais šventiniais niuansais. Gamtos ir modernios dabarties harmonija…

Sodyba – tai ne tik namas su sale ir poilsio kambariais. Tai idealiai suformuota teritorija, poilsio zonos, terasos ir takai. Tai daug atskirų smulkių detalių, kurios visos yra apgalvotos. Šventė sodyboje – tarsi atskirame, mažame pasaulyje. Tai ta diena kuri bus kaip nepakartojamas saldus sapnas.

A.G. – SODYBOSNUOMA.LT