Tuoktis civilinės metrikacijos biure ar bažnyčioje – jau praeitis. Gal daugiau, pavadinkime tai – klasika. Vis dažniau sulaukiame prašymų paruošti vietą tuoktuvių ceremonijai po atviru dangumi. Čia vietoje, iškarto prie šventės vietos (sodyboje). Ceremonija po atviru dangumi – šiuolaikinis ir tikrai gražus dalykas. Šitame straipsnyje pakalbėsime būtent apie tai.

Kodėl tuoktis gamtoje yra geriau?

Jaunavedžių surengta tuoktuvių ceremonija po atviru dangumi – yra labai smagus dalykas. Toliau peržvelgsime tokios ceremonijos pliusus. O jų tikrai nemažai.

Laikas

Gamtoje nėra skubėjimo, nėra eilės ir grafiko. Tokioje ceremonijoje nėra vėlavimo ir streso. Galima pasimėgauti kiekviena šventės akimirka, bendrauti nesivaržant, pajusti, kad diena – išties ypatinga.  Laiką valdote Jus. Kartais prieš pačią ceremonijos pradžią yra poreikis išlaikyti nedidelį „taimautą“ (pauzę) emocijoms nuraminti. Porą minučių tylos gryname ore suteiks Jums ramybės, o svečius truputį suintriguos.

Visi savi

Toje vietoje esate tik Jūs ir Jūsų artimieji. Dar vienas didelis pliusas – nėra pašalinių žmonių. Vėl gi – nėra streso. Pripažinkite, kai yra pašalinių akių – atsiranda kažkoks nejaukus jausmas. Tas priverčia skubėti ir blaško. Tad „visi savi“ – tai dar vienas taškas į ceremonijos po atviru dangumi sąskaitą. Prieš pačią ceremoniją ir ceremonijos metų – sodybos personalas pasitraukia iš Jūsų komforto zonos, kad Jums netrukdyti. Tačiau personalas visada yra pasiruošęs padėti. Bent jau taip yra VillaTOP sodyboje (sodybosnuoma.lt).

Aplinka

Aplinka – vienas iš pačių nuostabiausių tokios ceremonijos pliusų. Gamta, vėjas, spalvos, dienos šviesa, gražus mėlynas dangus. Kas gali būti geriau? Upelis, tvenkinys, vandens kaskadas, prižiūrėtos pievos. Tiesiog pasaka. Taip pat, laukas – tai yra natūralus ir pakankamai stiprus apšvietimas fotografų objektyvams. Tokių ceremonijų nuotraukos yra tiesiog nepakartojamai gražios.

Savas scenarijus

Jūsų ceremoniją – Jūsų scenarijus. Taip tai yra būtent Jūsų diena ir tai yra būtent Jūsų tuoktuvės. Taisyklės ir scenarijus – irgi Jūsų. Jokių rėmų ir nereikalingų tekstų. Dar yra vienas dalykas, gal labai asmeniškas, bet paminėti jį turime. Tai maldos ir kitos tradicijos kuriose reikia kažką kalbėti ar klūpauti. Yra daugybė žmonių kurie tų dalykų nemėgsta. Tad tuoksitės pasirinktoje vietoje ir savo surengtoje ceremonijoje, o tai reiškia, kad galėsite surengti savo taisykles ir scenarijų.

Jūsų ceremonija – unikali

Metrikacijos skyriuje ar bažnyčioje (kaip ten nebūtų gražu ir gerai) – yra savotiškas „konvejeris“. Mes neesame prieš bažnyčią ar santuokos rūmus, tiesiog tose vietose yra jau senai atidirbtas ritmas. Juokais pavadinkime tai – „schema“. Vestuvės ir tuo labiau tuoktuvių ceremonija – dalykas reikalaujantis atitrūkimo nuo kasdienybės ir „sistemos“. Tokia diena turi būti unikali ir turi įsiminti visam gyvenimui.

Tuoktuvės po atviru dangumi, gamtoje, be streso ir pagal savo scenarijų – yra unikalu. Tai yra tas, kas niekur nepasikartoja. Tai yra Jūsų sukurta. Kaip rankdarbis – sukurtas vienas ir tokio daugiau niekur nėra.

Oro sąlygos – vienintelis „BET“.

Kaip ir kiekviename dalyke – yra pliusai ir minusai. Nemalonus dalykas čia yra tik vienas ir jis yra natūralus – tai oro sąlygos. Jeigu nusprendėte tuoktis po atviru dangumi – reikia pagalvoti apie 2 dalykus. Pirmas iš jų ir pats nemaloniausias – tai lietus. Antras – didelis vėjas. Su vėju susitvarkyti yra gan paprasta. Tereikia viską gerai sustatyti ir pritvirtinti. Tiesiog reikia paprašyti dekoratorių (ar sodybos savininkus) pasiruošti dideliam vėjui. Lietus – situacija sudėtingesnė ir reikalauja papildomos investicijos.

Pirmas variantas – įvairiaspalviai (arba vienos spalvos) skiečiai. Gal variantas ne pats geriausias, bet nuotraukose dideli spalvoti skiečiai atrodo tikrai linksmai. Antras variantas – brangesnis. Tai yra nedidelis baltas tentas. Juo galima pasirūpinti prieš savaitę iki ceremonijos. Aišku, jeigu prognozė žada lietų. Trečias variantas – tai viena iš sodybos pavėsinių ar pati sodyba. Na ir paskutinis variantas – planas „B“ – greitai surasti kitą vietą. Tai gali būti koks nors istorinis pastatas, salė, ar kitas didelis ir erdvus pastatas. Tačiau prieš savaitę suderinti tokį dalyką yra nelengva.

Bet kokiu atveju – tokios ceremonijos pliusai žymiai persveria lietų ar vėją (kurių gali ir nebūti).

Maloniai kviečiame tuoktis VillaTOP sodyboje (sodybosnuoma.lt). Mes turime tam visas galimybes. Pakonsultuosime ir padėsime pasiruošti. Jeigu turite klausymų – maloniai prašome skambinti. Mes padėsime Jums ir viską paaiškinsime.
Tel.: +3706 99 100 69 arba +3706 86 311 31

Medžiaga: A. Galin.